Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 12.09.2021 (24. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 125

1Dzisiaj 12 września, w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie uroczystość beatyfikacyjna Prymasa Polski, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej założycielki pierwszego w Polsce centrum pomocy dla niewidzących w Laskach. Transmisja z uroczystości w telewizji rozpocznie się o godz. 12.00.

2Na Mszy św. dla dzieci o 10:30 rocznica I Komunii Świętej, którą rok temu przyjmowały dzieci w naszej parafii. Poświęcimy też wtedy tornistry, przybory szkolne i będziemy prosili Pana Boga o błogosławieństwo dla dzieci, rodziców, nauczycieli i katechetów na cały nowy rok szkolny.

3Do niedzieli 26 września prosimy, aby rodzice w zakrystii po Mszy św. zapisywali dzieci klas III na katechezę przygotowującą do przyjęcia uroczystej I Komunii św., 8 maja 2022 roku.

4W tygodniu codziennie od 17:30 Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej, we wtorek adoracja po wieczornej Mszy św. do godz. 21.00, a w środę od 17:00.

5W piątek po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy całodobową Adorację NS jako dziękczynienie za 36 Gdyńską Pieszą Pielgrzymkę z Gdyni na Jasną Górę i z Gdyni do Swarzewa. O północy Msza św. dziękczynna. Zakończenie Adoracji w sobotę o 18:30. Zapraszamy wszystkich Pielgrzymów oraz Przyjaciół Gdyńskiej Pielgrzymki.

6W sobotę 18 września o godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. dla chorych z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele i okazją do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych.

7Spotkanie formacyjne dla wszystkim, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi, z uwagi na beatyfikację, wyjątkowo nie odbędzie się dzisiaj, ale za tydzień 19 września o godz. 19:00. Na wspólną adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

8Wolne intencje mszalne są już tylko w niektóre dni grudnia oraz na Mszach św. zbiorowych w dni papieskie tj. 16.X. godz. 10:00; 4.XI. godz. 10:00 oraz w 37 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki 19.X. godz. 10:00

9Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, zbierać będziemy do puszek na inwestycje prowadzone w naszej świątyni.

10Również za tydzień nasze gdyńskie hospicjum będzie rozprowadzać kalendarze na rok następny. Zebrane ofiary przeznaczone będą na Hospicjum na Oksywiu.

11W tygodniu wspominamy: poniedziałek – Dzień Fatimski – procesja różańcowa po wieczornej Mszy św.; wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; sobota – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

12W tym tygodniu Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 22 – Justyna i Maciej; 40 – Natalia i Marian Kosznik.

13Swoją 21 rocznice ślubów zakonnych obchodzi w środę nasz parafianin brat Stanisław Krause ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli. Msza św. będzie w środę o 7:00.

14Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii (6 zł). Mamy jeszcze najnowszy numer czasopisma biblijnego Galilea.

15Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii. W minionym tygodniu na konto parafii wpłynęło 720 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Nr konta bankowego naszej parafii - Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

16Wszystkim którzy się modlą w tym kościele życzymy błogosławionej niedzieli i udanego tygodnia.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
10:57
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
485
Artykułów:
1296
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2572165

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)