Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 03.10.2021 (27. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 192

1Jutro w poniedziałek we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu Ojciec Święty Franciszek obchodzi swoje imieniny. Z wdzięcznością będziemy polecali go Bogu Ojcu prosząc o potrzebne dary Ducha Świętego.

2Od jutra rozpoczynamy katechezy do I Komunii Świętej. Będą się odbywały w salce bł. kard. Stefana.

3Zakończyliśmy zapisy dla kandydatów do bierzmowania. Pierwsze spotkanie organizacyjno-formacyjne we wtorek o 19.30 w sali JP2

4We wtorek w liturgiczne wspomnienie św. s. Faustyny po Mszy św. wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja do 21:00.

5Studentów, młodzież pracującą i nauczycieli akademickich zapraszamy na Mszę św. inaugurującą rok akademicki do kościoła Najśw. Serca Jezusa w Gdańsku-Wrzeszczu ("na Czarnej"). Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy zostanie odprawiona we wtorek, 5 października o godz. 19.00. Zapraszamy też na rekolekcje "na dobry początek" które rozpoczną się w niedzielę, 3 października na Mszy św. o 19.30.

6W ramach dni eucharystycznych w tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. W naszym kościele Adoracja i Msza święta pierwszo czwartkowa w intencji ks. arcybiskupa oraz kapłanów i sióstr posługujących w naszej wspólnocie. Modlimy się o nowe i święte powołania do stanu kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii. Całodzienna Adoracja NS rozpocznie się w czwartek o godz. 8.30 po Mszy św. porannej i zakończy różańcem o 18:00.

7Począwszy od czwartku 7 października w święto Matki Bożej Różańcowej rozpoczynamy w naszej diecezji akcję „Morze modlitwy”. Polega ona na codziennym odmawianiu 1 dziesiątki różańca (5 minut!) w dowolnym momencie dnia za miejscowość z której pochodzimy lub w której mieszkamy. Zawierzamy w niej swoją miejscowość Niepokalanemu Sercu Maryi. Modlitwa taka będzie trwała do 8 grudnia kiedy to obchodzimy w kościele uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Karteczkę informacyjną, która oznacza zobowiązanie siebie do takiej modlitwy można wziąć ze sobą ze stolika przed amboną.

8W Piątek spotkanie Wspólnoty młodzieżowej Oazy Ruchu Światło Życie. O 18:30 Msza św. w kościele, potem uwielbienie z konferencją, następnie Agapa w Sali JP2

9Zbiórki Służby Liturgicznej – kandydatów, ministrantów i lektorów zawsze w sobotę o 11.15 w sali JP 2.

10Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkania w niedziele po Mszy Św. o 10.30 w Sali JP2. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do klasy 5 włącznie.

11W niedziele na Sumie parafialnej powitamy pod przewodnictwem Akcji Katolickiej w naszym kościele relikwie bł. Jose Sancheza, meksykańskiego chłopca, który mając 15 lat zginął męczeńską śmiercią podczas prześladowań chrześcijan w Meksyku w 1928 roku nie chcąc wyrzec się Jezusa.

12W niedzielę, 10 października odbędzie się XXVII Gdyńska Piesza Pielgrzymka Ludzi Pracy. Początek o godz. 9.00 przy pomniku Ofiar Grudnia’70 w Gdyni, a zakończenie Mszą Świętą w intencji świata pracy w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni Babich Dołach o godz. 12.15.

13Również w niedzielę 10 października o 16:30 u stóp gdyńskich krzyży rozpoczęcie uroczystych obchodów Dnia Papieskiego a następnie procesja do bazyliki gdyńskiej. A u nas przez cały dzień zbiórka do puszek na stypendia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

14Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, która rozpoczyna się po wieczornej. W środę Adoracja od 17:00.

15W październiku codziennie wspólnie o godz. 18:00 odmawiamy w kościele różaniec. Jedynie w środy uwagi na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17:45. Dzieci na swój różaniec zapraszamy we wtorki i czwartki o godz. 17.00 w kościele.

16W tym tygodniu Jubileusze i Rocznice zawarcia Sakramentu Małżeństwa obchodzą: 24 – Państwo Ewa i Bogdan; 42 – Państwo Elżbieta i Józef Kowalczyk.

17Rekolekcje "Winnica Racheli" dla kobiet które dokonały aborcji odbędą się w Matemblewie od 15 do 17 października. Są one związane z procesem uzdrowienia wewnętrznego, pojednania się z Bogiem, z samym sobą i z utraconymi dziećmi. Szczegóły w zakrystii i w gablocie przed kościołem.

18W tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu; wtorek – św. siostrę Faustynę Kowalską; środa – św. Brunona z Kwerfurtu; czwartek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; sobota – św. męczenników Dionizego biskupa i Towarzyszy.

19Do końca roku możemy przyjąć jeszcze 5 intencji mszalnych (wszystkie pod koniec grudnia) oraz intencje na Mszach św. zbiorowych w dni papieskie tj. 16.X. godz. 10:00; 4.XI. godz. 10:00 oraz w 37 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki 19.X. godz. 10:00.

20Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii (6 zł), a w nim artykuł o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego i rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

21Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i przekazywane na konto parafii. W tym tygodniu wpłynęło 170 zł. Bóg zapłać. Nr konta bankowego naszej parafii - 92 8345 0006 2017 0000 1583 0001.

22Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
06:36
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
486
Artykułów:
1303
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2600076

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)