Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 07.11.2021 (32. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 173

1W czwartek Święto Niepodległości – przypada 103 rocznica odzyskania przez państwo Polskie niepodległości. Tego dnia o godz. 9.15 odmówimy wspólnie różaniec za Ojczyznę, naszych bohaterów i patriotów oraz odprawimy dodatkową Mszę św. o godz. 10:00, na której dobrego Boga będziemy błagać o błogosławieństwo, pokój i zgodę dla naszej Ojczyzny. Po Mszy św. przejdziemy na modlitwę pod Krzyż misyjny i do Epitafium Smoleńskiego. Prosimy przynieść kwiaty i znicze.

2Przez miesiąc listopad codziennie o godz. 17.45, a w niedziele o 17.15 odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.

3Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

4Za tydzień będziemy przeżywać V Światowy Dzień Ubogich, a także niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym będziemy zbierali ofiary do puszek.

5Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św. W środę Adoracja od 17:00, a o 17:45 Nowenna do MBNP i różaniec z wypominkami.

6Eucharystia dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o 18:00

7W tygodniu wspominamy: wtorek – święto: Rocznica Poświęcenia bazyliki na Lateranie; środa – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; czwartek – św. Marcina z Tours, biskupa; piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika; sobota – św. Benedykta i towarzyszy – pierwszych męczenników Polski.

8Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. To szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne osoby, które poprzedziły nas w drodze do nieba. To też wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

9Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad można uzyskać i ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny. Odpust zupełny można uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się: ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga – oraz wypełni inne zwykłe warunki tzn.: ③ należy przystąpić do sakramentu pokuty, ④ przyjąć Komunię św., ⑤ pomodlić się wg intencji Ojca św. ⑥ i wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu. Osoby modlące się w naszym kościele a nie mogące udać się na żaden cmentarz, aby uzyskać odpust mogą nawiedzić grób śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego lub Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.

10Informujemy, że w tym roku kalendarzowym nie ma już wolnych intencji. Jedyna możliwość to Msze św. dla chorych przez wstawiennictwo św. JPII na które przyjmujemy jeszcze intencje – w sobotę 20.XI. i 18.XII. o godz. 10:00.

11Msze św. na przyszły rok 2022 można już zamawiać, ale tylko w Kancelarii Parafialnej.

12Gość Niedzielny do nabycia w zakrystii. A w nim o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę. Do kupienia też Mały Gość Niedzielny, List do Pani oraz Galilea.

13Dziękujemy za ofiary składane w czasie Mszy św. i na konto parafii.

14Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
02:51
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
490
Artykułów:
1318
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2632492

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)