Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 14.11.2021 (33. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 153

1Dzisiaj obchodzimy V Światowy Dzień Ubogich, a także niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku z tym zbieramy dzisiaj ofiary do puszek.

2Dzisiaj o godz. 19:00 spotkanie formacyjne dla wszystkich, którym bliska jest idea Duchowych Niewolników Maryi. Na wspólną adorację i konferencję formacyjną zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwłaszcza tych którzy dopiero chcieliby się przygotować do wejścia na drogę całkowitego oddania się w niewolę miłości Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję według Traktatu św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

3W czwartek przypada 5 rocznica śmierci śp. ks. Stanisława Karwowskiego, który w latach 2007-2016 jako rezydent posługiwał w naszej parafii. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18:30.

4Przez miesiąc listopad codziennie o godz. 17.45, a w niedziele o 17.15 odmawiamy wypominki za zmarłych połączone w różańcem.

5Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św. W środę Adoracja od 17:00, a o 17:45 Nowenna do MBNP i różaniec z wypominkami. W piątek o 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie różaniec z wypominkami.

6Eucharystia dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o 18:00

7Za tydzień w III niedzielę m-ca zbiórka do puszek na inwestycje w naszej świątyni.

8Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to także święto patronalne naszej parafialnej Akcji Katolickiej i Seminarium Duchownego w Oliwie.

9W sobotę 20 listopada o godz. 10.00, Msza św. w intencji chorych na duszy i na ciele. Można jeszcze zamawiać swoje intencje mszalne. W czasie Mszy św. możliwość przyjęcia Sakramentu Namaszczenia Chorych. A na koniec błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

10Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą kartki na wypominki. To szczególna forma modlitwy, gdy polecamy Panu Bogu konkretne osoby, które poprzedziły nas w drodze do nieba. To też wyraz naszej wdzięczności wobec tych, którym jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć. Prosimy, aby czytelnie wypisać imiona swoich zmarłych, za których przez cały listopad będziemy modlili się na różańcu. Na osobnych kartkach prosimy wypisać imiona – można też nazwiska – zmarłych kapłanów, sióstr zakonnych, osób konsekrowanych za których w sposób szczególny będziemy się modlili w każdy czwartek listopada. Wszystkie wypominki Listopadowe i Roczne składamy w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Do rocznych prosimy w miarę możliwości dołączyć ofiarę w wysokości 100 zł. Wypominki Roczne odmawiamy w każdą niedzielę przez cały rok przed Sumą parafialną o godz. 11.50.

11Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały miesiąc listopad można uzyskać i ofiarować za zmarłych w czyśćcu odpust zupełny. Odpust zupełny można uzyskać, jeżeli podczas nawiedzenia cmentarza lub grobu odmówi się: ① Ojcze nasz, ② Wierzę w Boga – oraz wypełni inne zwykłe warunki tzn.: ③ należy przystąpić do sakramentu pokuty, ④ przyjąć Komunię św., ⑤ pomodlić się wg intencji Ojca św. ⑥ i wzbudzić w sercu akt nie przywiązania się do żadnego grzechu. Osoby modlące się w naszym kościele a nie mogące udać się na żaden cmentarz, aby uzyskać odpust mogą nawiedzić grób śp. ks. Tadeusza Gawrońskiego lub Epitafium Smoleńskie lub Krzyż Misyjny.

12W tygodniu wspominamy: wtorek – Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; środa – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; sobota – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

13Informujemy, że w tym roku kalendarzowym nie ma już wolnych intencji. Jedyna możliwość to Msze św. dla chorych przez wstawiennictwo św. JPII na które przyjmujemy jeszcze intencje – w sobotę 20.XI. i 18.XII. o godz. 10:00.

14Msze św. na przyszły rok 2022 można już zamawiać, ale tylko w Kancelarii Parafialnej.

15„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii. A w numerze o wyniesieniu na ołtarze kolejnego polskiego błogosławionego – ks. Jana Machy, o kościele ubogich, o prawnym wymiarze sporu Polski z Unią Europejską, o Matce Bożej Miłosierdzia z Ostrej Bramy, o Kolumbijskiej Zakonnicy przetrzymywanej przez ponad cztery lata przez dżihady stów. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka.

16W tym tygodniu odeszła do Pana † śp. Alicja Górnikowska l. 87 z ul. Gojawiczyńskiej 7. W intencji zmarłej śp. Alicji, zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

17Pamiętajmy, że Komunię Św. można przyjmować w dwóch formach. Najpierw procesyjnie podchodzą ci, którzy przyjmują Komunię św. „na rękę” – układając dłonie w kształcie krzyża i spożywają Eucharystię przy kapłanie. Nie wolno odchodzić z Komunią Świętą do ławki. Osoby które chcą przyjąć Komunię Św. „do ust” stoją lub klęczą wzdłuż prezbiterium.

18Dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafii.

19Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
03:14
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
490
Artykułów:
1318
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2632509

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)