Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 21.11.2021 (uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 34. niedziela zwykła)

  • Odsłony: 127

1Dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego. Można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków i publicznym odmówieniu Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi: O Jezu Najsłodszy, Odkupicielu...

2Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej i naszego Gdańskiego Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawiciela Seminarium Duchownego, który będzie zbierał ofiary na ich utrzymanie.

3W całym kraju zbierane są dzisiaj ofiary na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej. W naszym kościele przeprowadziliśmy tą zbiórkę tydzień temu i zebraliśmy 3407,47 zł. Dzisiaj zbieramy do puszek na inwestycje w naszym kościele. Jeszcze do świąt Bożego Narodzenia rozpoczniemy kładzenie posadzki w kościele i rozbudowę prezbiterium. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiarę na migrantów to prosimy wrzucić pieniądze do skarbony stojącej przy ambonie.

5Bogu w Trójcy Jedynemu niech będą dzięki za kolejnego polskiego kapłana, który wczoraj został wyniesiony na ołtarze w katedrze w Katowicach. Błogosławiony Jan Macha to śląski kapłan i męczennik. Ten młody bł. Ksiądz jest wielkim przykładem dla dzisiejszej młodzieży jak walczyć o Niebo i o bliskość z Panem Jezusem. Bł. Księże Janie Franciszku, módl się za nami.

6Ostatni różaniec za zmarłych w piątek poprzedzony Koronką do Bożego Miłosierdzia o 17:45. Dzisiaj różaniec z wypominkami za zmarłych o 17:15.

7W sobotę o godz. 18:00 Nieszporami z I Niedzieli Adwentu wraz z nabożeństwem lucernarium (zapalenie pierwszej świecy adwentowej) rozpoczniemy czas Adwentu. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo do naszego kościoła. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Adoracja z możliwością spowiedzi tego dnia od 17:30 do 17:55.

8Codziennie z wyjątkiem wtorku, od 17:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi świętej. We wtorek zapraszamy na Adorację wieczorną, po Mszy św. W środę Adoracja od 17:00, a o 17:45 Nowenna do MBNP i różaniec z wypominkami. W piątek o 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie różaniec z wypominkami.

9Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o 18:00./p>

10W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę; środa – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy; czwartek – św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę, patronkę kolejarzy.

11Jutro pod datą 22 listopada wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego składamy więc Panu organiście Mateuszowi i jego rodzinie. Pozdrawiamy też naszego emerytowanego organistę Pana Wiktora, zapewniając o modlitwie i pamięci. I dziękujemy wszystkim w naszej parafii, którzy troszczą się o śpiew kościelny.

12Informujemy, że w tym roku kalendarzowym nie ma już wolnych intencji. Jedyna możliwość to Msza św. dla chorych przez wstawiennictwo św. JPII na którą przyjmujemy jeszcze intencje – w sobotę 18.XII. o godz. 10:00.

13Msze św. na przyszły rok 2022 można zamawiać tylko w Kancelarii Parafialnej.

14„Gościa Niedzielnego” można kupić w zakrystii, cena 6 zł. A w dzisiejszym nr film DVD „Bez jednego drzewa las lasem zostanie” o ks. Janie Macha, który wczoraj w Katowicach został wyniesiony na ołtarze. Pod chórem za dowolną ofiarę nasza parafialna gazetka.

15Dziękujemy za ofiary składane na konto parafii i na kolektę. Bóg zapłać.

16W tym tygodniu odeszli do Pana: † śp. Irena Paterkiewicz l. 86 z ul. Iwaszkiewicza 8, oraz † śp. Adam Baska l. 54, bezdomny. W intencji zmarłych polecanych na wypominkach i z naszych rodzin oraz zmarłych za których nikt się nie modli – wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

1Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.33-36
Czas na serwerze:
02:33
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
490
Artykułów:
1318
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2632484

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)