Menu
A+ A A-

Ogłoszenia parafialne 08.09.2013 (23. niedziela zwykła)

 • Odsłony: 659
 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj tak ofiarnie pielgrzymowali do Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Niech Matka Boża Swarzewska oręduje u swego Syna we wszystkich intencjach, z którymi pielgrzymi do Niej zdążali.
 2. Ogłaszamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza, działającej w naszej parafii. Chętnych chłopców, pragnących zostać ministrantami od II klasy SP wzwyż prosimy  o skontaktowanie się z ks. Łukaszem po Mszy św. w zakrystii.
 3. W poniedziałek – 9 września o godz. 19.15 odbędzie się w kaplicy spotkanie z rodzicami dzieci kl. II i III SP, pragnącymi podjąć trud przygotowania do I Komunii Świętej.
 4. We wtorek – 10 września zapraszamy uczestników tegorocznej Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, członków „Złotej Grupy”, sympatyków  na spotkanie popielgrzymkowe, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30. W programie spotkanie wspominkowe z poczęstunkiem w salce parafialnej; następnie w kościele o godz. 20.00 przygotowana przez pielgrzymów adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 21.00  odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.
 5. W środę – 11 września na  godz. 19.15 zapraszamy do kaplicy na I spotkanie powakacyjne – uczniów III klas gimnazjalnych, pragnących przystąpić  do sakramentu bierzmowania.
 6. W środę od godz. 17.00 – 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Święta wieczorna.
 7. W czwartek 12.09 po Mszy Św. wieczornej zapraszamy członków Akcji Katolickiej  na spotkanie do salki na plebanii.
 8. W piątek, 13 września przypada kolejny Dzień Fatimski w naszej parafii. Zgodnie z tradycją po Mszy św. wieczornej procesja fatimska, w czasie której odmawiać będziemy różaniec. Zachęcamy tych, którzy w sposób szczególny chcą uczcić Panią Fatimską do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą świece.Kalendarz liturgiczny: w piątek, św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;w sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 9. W najbliższą sobotę – 14 września br. odbędzie się w naszej parafii spotkanie inauguracyjne Ruchu Szensztanckiego Archidiecezji Gdańskiej. O godz. 10.30 Msza św. w kościele., następnie spotkania przygotowane przez rodziny i młodzież skupioną w Ruchu m.in. zostanie zaprezentowany nurt koronacyjny. Zjazd zakończy adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy o godz. 13.00.
 10. Dziękujemy za złożone w minionym tygodniu intencje mszalne, jednocześnie zachęcamy do ich zamawiania za naszych zmarłych, z okazji imienin, urodzin czy rocznic. Wolne intencje mszalne w rozpoczynającym się tygodniu: środa godz. 7.00, sobota godz. 8.00. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub do biura parafialnego.
 11. Polecamy aktualną prasę katolicką.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Witold Stańczak, l. 78. Dobry Jezu, a nasz Pani...

 

 

 

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Uwaga!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)