Menu
A+ A A-

Liturgia Środy Popielcowej - 01.03.2017

  • Odsłony: 1304

W najbliższą środę 01 marca 2017 r. razem z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. W Środę Popielcową staniemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia. Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na wielkie święta Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W tym dniu Msze Święte z obrzędem poświęcenia i posypywania głów popiołem w naszym kościele o godzinie:

  • 7.00
  • 8.00
  • 9.00
  • 17.00 (dla dzieci i młodzieży)
  • 18.30
  • 20.00.

W związku z Uroczystością Popielcową Biuro Parafialne w Środę będzie nieczynne. Nie będzie też środowej adoracji Najświętszego Sakramentu i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przypominamy, iż w Środę Popielcową - zgodnie z kanonami 1251-1252 Kodeksu Prawa Kanonicznego - obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)