25. rocznica święceń kapłańskich ks. Krzysztofa Czaji i ks. Jacka Nawrota - 04.06.2017 godz. 14:00

W bieżącym roku jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich przeżywać będą proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Czaja oraz ks. Jacek Nawrot.

Przyjęli oni święcenia kapłańskie w Pelplinie w gronie 14 osób ćwierć wieku temu, w dniu 06 czerwca 1992 r., jako wyjątkowy rocznik - diakoni diecezji pelplińskiej zostali wyświęceni do posługi w nowo utworzonej archidiecezji gdańskiej (ks. Krzysztof trafił do parafii św. Doroty z Mątew w Gdańsku-Jasieniu, ks. Jacek do parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu). Po wielu latach spotkali się ponownie w naszej parafii - której ks. Krzysztof jest proboszczem od 2008 r., zaś ks. Jacek pracuje duszpastersko od 2016 r.

W gronie kolegów rocznikowych z ówczesnej diecezji gdańskiej oraz diecezji pelplińskiej księża jubilaci świętowali rocznicę w Archikatedrze Oliwskiej w miniony wtorek 23 maja 2017 r. o godz. 8:00.

W naszej wspólnocie parafialnej zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za kapłaństwo i wieloletnią posługę księży Krzysztofa i Jacka w niedzielę 04 czerwca 2017 r. na godz. 14:00. Dziękując, będziemy prosić dla nich o siły, Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski do dalszej owocnej pracy.