Menu
A+ A A-

Nowenna 9 niedziel przed parafialnymi Misjami Świętymi - 12.08-01.10.2017

  • Odsłony: 449

W naszej parafii przygotowujemy się do Misji Świętych, które odbędą się w dniach 01-08 października 2017 r.

Czym są misje parafialne? Misje święte są szczególnym rodzajem otwartych rekolekcji. To wyjątkowy czas szukania i poznawania Boga, odkrywania Jego miłości, otwierania przed Nim swego serca i rozpoznawania Jego woli w swoim życiu. To czas myślenia i refleksji, a niejednokrotnie rozrachunku z własnym sumieniem w obliczu prawdy o miłosierdziu Boga względem człowieka, względem mnie samego. To wreszcie czas naprawiania relacji z ludźmi, z którymi żyjemy, pracujemy, których kochamy i których nie akceptujemy, osób bliższych i dalszych naszemu sercu. Misje to czas uświadomienia sobie, że jesteśmy kochani przez Boga, że On w swej niezmierzonej miłości posłał swojego Syna, Jezusa Chrystusa, który na Krzyżu oddał swoje życie za każdego z nas, i że Jezus zmartwychwstał, abyśmy na mogli na wieki z Nim przebywać w Jego królestwie. Misje to czas odkrywania, że Jezus Chrystus przywrócił nam życie, wolność i godność dzieci Bożych przez swą ofiarę Krzyża, dał umocnienie pochodzące od Ducha Świętego, który udziela nam potrzebnych łask i darów. Misje to czas rodzenia się wdzięczności i tęsknoty za dobrym Bogiem, zwłaszcza w obliczu uświadomienia sobie swojej grzeszności i małości. To czas nawrócenia czyli do powrotu do Boga, zarówno tych osób, które uważają się za gorliwych chrześcijan, jak i tych, którzy prowadzą życie z dala od  Boga. Jest to więc czas uznania swoich win i wyznania grzechów, ale przede wszystkim czas powtórzenia za św. Pawłem i przyjęcia za swoje zdania, że Jezus jest Panem. To czas wyboru Boga jako swojego Pana i Zbawiciela, oddania Mu swojego życia, pójścia za Nim. Misje to czas modlitwy i sakramentów świętych: zwłaszcza pokuty i pojednania oraz Eucharystii. Właśnie we wspólnocie Kościoła Pan Bóg daje nam dobre środowisko dla wzrostu wiary. Dlatego możemy razem dziękować Mu za otrzymane dary i doświadczenia, te dobre i te trudne, przepraszać Go za wszelkie przewinienia i wstawiać się za sobą nawzajem, możemy prosić o Jego obecność w naszym życiu, o prowadzenie, o wszelkie potrzebne łaski dla nas samych i dla współbraci. Misje to nie tylko czas wzrastania w wierze praktykujących wiernych, to przede wszystkim czas odzyskania wiary dla wątpiących i odrzucających Boga, dla tych, którzy z powodu różnych doświadczeń stracili sens wiary,którzy wprost nie uważają się już za członków Kościoła, którzy lękają się przyznać do Boga ze względu na środowisko, w którym żyją i pracują, którzy pragną nawrócenia, ale brak im sił, aby zaufać Bożemu miłosierdziu. To czas dla tych, którzy szukają swojego miejsca także wśród ludzi i być może pragną wspólnie podjąć wysiłek trwania we wspólnocie.

Misje święte w naszej parafii miały już miejsce - w lutym 1996 r. z okazji roku jubileuszowego, oraz w październiku 2005 r. w związku z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego "Jezu, ufam Tobie". W parafii przeprowadza się je zazwyczaj co około 10 lat.

Do tegorocznych Misji świętych chcemy przygotować się poprzez nowennę do Ducha Świętego, którą odprawimy przez 9 kolejnych niedziel, od 13 sierpnia 2017 r. do 08 października 2017 r. włącznie, na koniec każdej niedzielnej Mszy Świętej. Modlić się będziemy tymi słowami:

Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości, Tobie poświęcamy nasze umysły, serca, wolę i całą naszą istotę, teraz i na zawsze. Spraw, aby nasze myśli były zawsze posłuszne Twoim natchnieniom i by odkrywały Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz. Niech nasze serca zawsze płoną miłością do Boga i bliźniego, a nasza wola niech będzie zgodna z wolą Bożą, aby całe nasze życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa, któremu niech będzie cześć i chwała wraz z Ojcem i Tobą na wieki wieków. Amen. 

ksiądz: Ześlij Ducha Twego, a powstanie życie,
wierni: I odnowisz oblicze ziemi.

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

Zachęcamy także do prywatnego odmawiania tej modlitwy.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Uwaga!

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)