Nieszpory adwentowe z lucernarium w soboty Adwentu o godz. 18:00

Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę Adwentu na godz. 18:00 na nabożeństwo nieszporów adwentowych - inicjujące liturgiczne przeżywanie kolejnej niedzieli tego wyjątkowego okresu.

Na początku następuje obrzęd światła - uroczyste zapalenie jednej z czterech świec na wieńcu adwentowym przy ołtarzu (w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu pierwszej, w następne soboty tego okresu - kolejnych). Potem odmawiane są nieszpory - tradycyjna wieczorna modlitwa Kościoła - Lucernarium czyli dziękczynienie za światło, zapowiadające przyjście Jezusa, który pokonał ciemność grzechu.

Nabożeństwo nieszporów z Lucernarium (uroczystym obrzędem  jest dobrym wprowadzeniem do niedzielnej Eucharystii i ma pomóc nam głębiej przeżyć okres oczekiwania na narodziny Pana.