Menu
A+ A A-

Nieszpory adwentowe z lucernarium w soboty Adwentu o godz. 18:00

  • Odsłony: 417

Zapraszamy wszystkich w każdą sobotę Adwentu na godz. 18:00 na nabożeństwo nieszporów adwentowych - inicjujące liturgiczne przeżywanie kolejnej niedzieli tego wyjątkowego okresu.

Na początku następuje obrzęd światła - uroczyste zapalenie jednej z czterech świec na wieńcu adwentowym przy ołtarzu (w wigilię pierwszej niedzieli Adwentu pierwszej, w następne soboty tego okresu - kolejnych). Potem odmawiane są nieszpory - tradycyjna wieczorna modlitwa Kościoła - Lucernarium czyli dziękczynienie za światło, zapowiadające przyjście Jezusa, który pokonał ciemność grzechu.

Nabożeństwo nieszporów z Lucernarium (uroczystym obrzędem  jest dobrym wprowadzeniem do niedzielnej Eucharystii i ma pomóc nam głębiej przeżyć okres oczekiwania na narodziny Pana.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)