Menu
A+ A A-

Pielgrzymka do Kalisza i Obór - 20-21.04.2018

  • Odsłony: 893

Ks. Jacek zaprasza na dwudniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

termin: 20-21 kwietnia 2018 r. (piątek-sobota)

program pielgrzymki:

 

Dzień 1
Wyjazd autokarem sprzed Kościoła o godz. 5:30. Przejazd do Kalisza. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu wzniesionego w 1353 r., udział we mszy św. o godz. 1200, następnie krótki spacer z przewodnikiem po Kaliszu, m.in.: Rynek Starego Miasta oraz Katedra pw. Św. Mikołaja Biskupa, obiad. Przejazd do Torunia, krótki spacer po centrum Torunia, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd z Torunia o godz. 9:00. Przejazd  do  Obór, do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Udział w sobotnim Wieczerniku Królowej Pokoju – spotkaniu modlitewno-ewangelizacyjnym. Pielgrzymi gromadzą się w Sanktuarium, w którym od 400-lat znajduje się wsławiona łaskami Cudowna Figura Matki Bożej Bolesnej. Ona jest największą ozdobą i skarbem oborskiego Sanktuarium. Wieczernik rozpoczyna się zawsze o godz. 11.00 uroczystym odsłonięciem Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej.
Po powitaniu pielgrzymów rozpoczyna się godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową lub koronką do siedmiu boleści Maryi. Stanowi ona przygotowanie do Eucharystii. W między czasie posługę w konfesjonałach sprawują ojcowie karmelici z Obór oraz księża przybyli wraz z pielgrzymami. Msza św. koncelebrowana odprawiana jest o godz. 12.00. Około godz. 14:00 następuje przerwa, podczas  której jest  możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w  domu parafialnym (we własnym zakresie). O godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, wieczernik kończy się o godz. 15:50. Wyjazd w drogę powrotną do Gdyni.

cena: 320 zł/osoba

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)