Menu
A+ A A-

Wizytacja kanoniczna parafii - 11-12.03.2018

  • Odsłony: 399

W dniach 11-12 marca 2018 r. sufragan gdański bp Zbigniew Zieliński przeprowadzi w naszej parafii wizytację kanoniczną.

Biskup będzie obecny w niedzielę 11 marca 2018 r. na wszystkich Mszach Świętych, zaś popołudniu spotka się z grupami duszpasterskimi. W poniedziałek 12 marca 2018 r. biskup odwiedzi szkoły na terenie parafii i o godz. 17:00 udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania.

Wizytacja biskupia w diecezjach należy do bardzo starożytnych praktyk, a jej potrzebę oficjalnie wyeksponował Sobór Trydencki (1545-1563), zobowiązując biskupa do osobistego działania. Obowiązek wizytacji przynajmniej co 5 lat wynika już z, poprzedniego, Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 r. Biskup diecezjalny, działając także przez biskupów pomocniczych, zobowiązany jest do wizytowania każdego roku swojej diecezji, tak w całości lub w części, aby przynajmniej w ciągu 5 lat zwizytował wszystkie parafie, a więc całą diecezję. Wizytacja to nie tylko sprawozdanie proboszcza z życia parafii, ale także okazja do wspólnej modlitwy mieszkańców z biskupem, przeżywania Eucharystii, spotkania ze wspólnotami i grupami duszpasterskimi.

Zapraszamy do nas

Parafia Rzymskokatolicka
pw. Niepokalanego Serca Maryi
w Gdyni-Karwinach
ul. Makuszyńskiego 2
81-595 Gdynia

tel. (+48 58) 629 20 46/40

www.parafiakarwiny.pl

e-mail nsmkarwiny@diecezjagdansk.pl

rachunek bankowy:
88 1050 1764 1000 0090 7343 0754

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)