Bierzmowanie młodzieży przez posługę bp. Zbigniewa Zielińskiego - 12.03.2018 godz. 17:00

W poniedziałek 12 marca 2018 r. będziemy w naszej parafii gościli sufragana gdańskiego bp. Zbigniewa Zielińskiego, który w trakcie Mszy Świętej o godz. 17.00 udzieli młodzieży z naszej parafii sakramentu bierzmowania.

W ramach bezpośredniego przygotowania do uroczystości kandydatów do bierzmowania zapraszamy:

• codziennie na godz. 18:00 na Nowennę do Ducha Świętego
  • we wtorek i czwartek na godz. 17:00 na próby liturgiczne.

Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji bierzmowanej młodzieży.

Modlitwa o dary Ducha Świętego

Duchu Przenajświętszy, racz mi udzielić daru mądrości, abym zawsze umiejętnie rozróżniał dobro od zła i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobro wieczne; daj mi dar rozumu, abym poznał prawdy objawione na ile tylko jest to możliwe dla nieudolności ludzkiej; daj mi dar umiejętności, abym wszystko odnosił do Boga, a gardził marnościami tego świata; daj mi dar rady, abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego i spełniał wolę Bożą; daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, na które mógłbym być wystawiony; daj mi dar pobożności, abym się rozmiłował w rozmyślaniu, w modlitwie i w tym wszystkim, co się odnosi do służby Bożej; daj mi dar bojaźni Bożej, abym bał się Ciebie obrazić jedynie dla miłości Twojej. Do tych wszystkich darów, o Duchu Święty dodaj mi dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał, i dar umartwienia, abym zadośćuczynił Boskiej sprawiedliwości. Napełnij Duchu Święty serce moje Boską miłością i łaską wytrwania, abym żył po chrześcijańsku i umarł śmiercią świątobliwą. Amen.

W związku z bierzmowaniem, w poniedziałek nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18:30.