Zapraszamy na XXXIII Gdyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę

Zachęcamy do pielgrzymowania do tronu naszej Jasnogórskiej Pani - tegoroczna XXXIII Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w dniu 26 lipca 2018 r. po Mszy Świętej o godz. 6:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i na Jasną Górę dotrze w dniu 12 sierpnia 2018 r. Kierownikiem pielgrzymki jest proboszcz naszej parafii ks. Krzysztof Czaja.

Od początku lipca w naszym kościele od chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą w naszym imieniu na Jasną Górę.

Nie każdy może przejść całą trasę pielgrzymki - dlatego też zachęcamy do wzięcia w niej udziału choćby przez jeden dzień lub kilka dni.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką odbędą się w naszej parafii:

• w niedzielę 15 lipca 2018 r. (Msza o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy)
  • w niedzielę 22 lipca 2018 r. (Msza o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy)

W ramach wsparcia pielgrzymów zachęcamy do podjęcia n/w inicjatyw:

• ofiarowanie wody w butelkach dla pielgrzymów - można ją składać w zakrystii lub w biurze parafialnym
  • zamówienie Mszy Świętej, którą odprawi jeden z księży na trasie pielgrzymki
  • dofinansowanie udziału w pielgrzymce osób, których na to nie stać - koszt wpisowego to 10 zł za dzień pielgrzymki

Będziemy także organizowali w dniu 12 sierpnia 2018 r. wyjazd na powitanie pielgrzymów do Częstochowy (powrót do Gdyni w dniu 13 sierpnia 2018 r. rano).