Menu
A+ A A-

Zmarł ks. prałat Ryszard Kwiatek (1940-2018)

  • Odsłony: 1162

W dniu 04 października 2018 r. zmarł, w 79 roku życia i 55 roku kapłaństwa, emerytowany proboszcz sąsiedniej parafii św. Wawrzyńca w Gdyni-Wielkim Kacku - śp. ks. prałat Ryszard Kwiatek.

Urodził się 30 lipca 1940 r. w Racinie (gmina Chełmno).  Święcenia kapłańskie przyjął 17 maja 1964 r. w Pelplinie z rąk bpa Kazimierza Józefa Kowalskiego. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: pw. Św. Michała Archanioła w Zblewie (1964-1966), pw. Św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim (1966-1967), pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Anny w Lubawie (1967-1968), pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni (1968-1977), pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Chojnicach (1977-1980), pw. Św. Jana Chrzciciela w Toruniu (1980), w której 05 sierpnia 1980 r. został proboszczem. Był wicedziekanem dekanatu Toruń, a później dekanatu Gdynia Orłowo. Otrzymał tytuły kapelana Jego Świątobliwości Jana Pawła II oraz kanonika gremialnego kapituły kolegiackiej gdyńskiej.

Ks. Kwiatek od dnia 01 września 1989 roku objął probostwo w parafii Św. Wawrzyńca w Gdyni–Wielkim Kacku. W parafii tej, po 26 latach pełnienia urzędu proboszcza, w dniu 15 czerwca 2015 r. przeszedł na emeryturę, podczas której w miarę możliwości wspomagał pracujących tu kapłanów w posłudze duszpasterskiej.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego kapłana odbyły się pod przewodnictwem metropolity gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głódzia w sobotę 06 października 2018 r. w kościele w Wielkim Kacku, w którym tyle lat pracował duszpastersko. Po Mszy Świętej ciało zmarłego spoczęło na cmentarzu parafialnym obok kościoła.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)