Menu
A+ A A-

Światowy Dzień Chorego - Msza Święta dla chorych, opiekunów i służby zdrowia - 11.02.2019 godz. 10:00

  • Odsłony: 359

W poniedziałek 11 lutego 2019 r. we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes przypada już po raz 27. Światowy Dzień Chorego. Temat na 2019 r. to: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie” (Mt 10,8).

 

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Jan Paweł II we wspominanym liście zaznaczył, że "ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu..."

W związku z tym w miarę możliwości zapraszamy do kaplicy na specjalną Mszę Świętą o godz. 10.00 wszystkich chorych, ich opiekunów, osoby starsze, samotne i pracowników służby zdrowia.

Rodziny i przyjaciół prosimy o pomoc wszystkim zainteresowanym w dotarciu na tę Mszę Świętą.

W czasie uroczystości będzie można otrzymać sakrament namaszczenia chorych oraz przyjąć błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)