Menu
A+ A A-

03. rocznica śmierci abp. Tadeusza Gocłowskiego (1931-2016) - 03.05.2019

  • Odsłony: 606

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, czwartek 03 maja 2019 r., wspominamy 03. rocznicę śmierci pierwszego metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego CM (1931-2016).

Arcybiskup Tadeusz był bardzo związany z naszą parafią, którą często odwiedzał - ostatni raz w marcu 2016 r. przewodnicząc liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek; w tym samym roku, pomimo ciężkiej choroby, głosił także w parafii kazania pasyjne w ramach nabożeństw Gorzkich Żali.

Zmarłego arcybiskupa seniora polecajmy dobremu Bogu i pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, wdzięczni za wieloletnią piękną jego posługę dla kościoła gdańskiego.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie... [*]

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)