Nabożeństwa czerwcowe

Przez cały miesiąc czerwiec wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa te odprawiać będziemy przed Mszą Świętą wieczorną:

• w tygodniu o godz. 18:00
  • w niedziele o godz. 17:30
Ciekawostka: formalnie święto, jako uroczystość liturgiczna, zostało ustanowione przez papieża Klemensa XIII w dniu 6 lutego 1765 r., wówczas tylko dla Królestwa Polskiego, w wyniku zgody papieża na skierowany do niego memoriał biskupów polskich. Uroczystość tę rozszerzył na cały Kościół dopiero papież Pius IX w dniu 23 sierpnia 1856 r..