Menu
A+ A A-

XXXIV Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • Odsłony: 557

Zachęcamy do pielgrzymowania do tronu naszej Jasnogórskiej Pani - tegoroczna XXXIV Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w dniu 26 lipca 2019 r. po Mszy Świętej o godz. 6:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i na Jasną Górę dotrze w dniu 12 sierpnia 2019 r. Kierownikiem pielgrzymki jest proboszcz naszej parafii ks. kanonik Krzysztof Czaja.

W dniu wyjścia pielgrzymki (piątek 26 lipca 2019 r.) pielgrzymi ok. godz. 9:45 dotrą do naszego kościoła parafialnego, zatrzymując się na chwilę modlitwy i odpoczynku. Postój będzie trwał 40 minut. W miarę możliwości prosimy parafian o przygotowanie dla pątników poczęstunku w postaci ciast i napojów.

Od początku lipca w naszym kościele od chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą w naszym imieniu na Jasną Górę.

Nie każdy może przejść całą trasę pielgrzymki - dlatego też zachęcamy do wzięcia w niej udziału choćby przez jeden dzień lub kilka dni.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką odbędą się w naszej parafii:

  • w niedzielę 07 lipca 2019 r. (Msza o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy)
  • w niedzielę 21 lipca 2019 r. (Msza o godz. 18:00 i spotkanie po Mszy)

W ramach wsparcia pielgrzymów zachęcamy do podjęcia n/w inicjatyw:

  • ofiarowanie wody w butelkach dla pielgrzymów - można ją składać w zakrystii lub w biurze parafialnym
  • zamówienie Mszy Świętej, którą odprawi jeden z księży na trasie pielgrzymki
  • dofinansowanie udziału w pielgrzymce osób, których na to nie stać - koszt wpisowego to 10 zł za dzień pielgrzymki

Będziemy także organizowali w dniu 11 sierpnia 2019 r. wyjazd na powitanie pielgrzymów do Częstochowy w dniu 12 sierpnia 2019 r. (powrót do Gdyni w dniu 13 sierpnia 20198 r. rano). Szczegóły tutaj.

 

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)