Menu
A+ A A-

III Światowy Dzień Ubogich - 17.11.2019

  • Odsłony: 388

„Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa – napisał Papież Franciszek w orędziu na III Światowy Dzień Ubogich, który obchodzimy dzisiaj 17 listopada 2019 r. Mottem tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.

Zachęcamy nie tylko do pamięci w modlitwie - ale do konkretnych działań, na miarę swoich możliwości, i wspierania biednych i potrzebujących nie tylko okazjonalnie.

Osoby potrzebujące są wokół nas - wystarczy się rozejrzeć i je zauważyć.

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)