Menu
A+ A A-

Komunikat proboszcza w związku z zagrożeniem koronawirusem

 • Odsłony: 1273
 1. Na prośbę Polskiego Rządu w związku z sytuacją wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego ograniczamy ilość wiernych na wszystkich Mszach świętych w kościele Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach do 5 osób*, łącznie z osobami duchownymi i posługującymi.
 2. Do uczestnictwa w Mszach świętych w kościele zapraszamy przede wszystkim  te osoby, które zamówiły intencję mszalną - tak, aby mieściły się w w/w liczbie 5 osób.
 3. Pozostałych wiernych prosimy o skorzystanie z dyspensy Księdza Arcybiskupa i o modlitwę w domach, biorąc udział w Mszy świętej transmitowanej w telewizji, radiu, lub internecie.
 4. W związku z tym w niedzielę będą odprawione dodatkowe Msze św. Rozkład Mszy św. przedstawia się następująco: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 14:00 i 18:00. W miarę potrzeby gdyby liczba wiernych przekroczyła 5 osób*, będzie sprawowana Msza św. w naszej kaplicy.
 5. Msze niedzielne o godz. 10:30 i 12:00 będą transmitowane na żywo na Facebooku naszej parafii. Zachęcamy wiernych do duchowego uczestnictwa w ten sposób we Mszy św. z naszego kościoła.
 6. Zawieszamy do odwołania nabożeństwo Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Nowenny do MB Nieustającej Pomocy oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 7. W tym tygodniu w dzień powszedni w czasie remontu w kościele zawieszamy też Adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek i w środę.
 8. Każdego dnia księża i siostry o godz. 20:30 będą – bez udziału wiernych – odmawiali w kaplicy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem różaniec w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników, wszystkich służb ratowniczych, w intencji chorych i tych którzy się nimi opiekują i im posługują. Wszystkich wiernych zapraszamy o 20:30 do duchowej łączności i odmawianie wspólnie z nami różańca w swoim mieszkaniu.
 9. W dni powszednie Msze św. będą odprawiane w kościele w dotychczasowym porządku.
 10. Z powodu trwającego w kościele remontu w dni powszednie będzie jak dotychczas otwarta kaplica do której można przyjść na prywatne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i modlitwę.
 11. Parafia organizuje wolontariat, który otoczy pomocą wszystkie osoby starsze i chore nie mogące opuścić swojego mieszkania. Wolontariusze zrobią i przyniosą zakupy oraz wykupią lekarstwa. Księża przyjdą z posługą sakramentalną tj. ze spowiedzią i Komunią Świętą. Potrzebę pomocy można zgłaszać pod nr telefonu: (58) 719 32 11 lub (58) 629 20 46.
 • Niepokalane Serce Maryi – bądź naszym ratunkiem
 • św. Józefie – módl się za nami

proboszcz parafii ks. Krzysztof Czaja

* - zmiana od dnia 25 marca 2020 r. w związku ze zmianą rozporządzeń władz państwowych

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)