Menu
A+ A A-

Nabożeństwa czerwcowe

  • Odsłony: 449

Przez cały miesiąc czerwiec wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Nabożeństwa te odprawiać będziemy przed Mszą Świętą wieczorną:

  • w tygodniu o godz. 18:00
  • w niedziele o godz. 17:30
Ciekawostka: formalnie święto, jako uroczystość liturgiczna, zostało ustanowione przez papieża Klemensa XIII w dniu 6 lutego 1765 r., wówczas tylko dla Królestwa Polskiego, w wyniku zgody papieża na skierowany do niego memoriał biskupów polskich. Uroczystość tę rozszerzył na cały Kościół dopiero papież Pius IX w dniu 23 sierpnia 1856 r..

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)