Menu
A+ A A-

XXXV Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

  • Odsłony: 578

Zachęcamy do pielgrzymowania do tronu naszej Jasnogórskiej Pani - tegoroczna XXXV Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w dniu 26 lipca 2020 r. po Mszy Świętej o godz. 6:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni i na Jasną Górę dotrze w dniu 12 sierpnia 2020 r. Kierownikiem pielgrzymki jest proboszcz naszej parafii ks. kanonik Krzysztof Czaja.

Od poniedziałku 06 lipca 2020 r. w naszym kościele od chórem przy filarze można składać do skarbony intencje modlitewne, które pielgrzymi zaniosą w naszym imieniu na Jasną Górę.

W tym roku, w związku z epidemią, każdego dnia może wziąć udział w pielgrzymce 30 osób - stąd prowadzone są zapisy na poszczególne etapy (dni) pielgrzymki. Stan zapisów i ilość wolnych miejsc można na bieżąco sprawdzić tutaj, u dołu strony.
Na tej stronie można znaleźć informacje o godzinach wyjścia na szlak czy też dojścia do miejsca docelowego w poszczególnych dniach pielgrzymowania.

Spotkania organizacyjne przed pielgrzymką odbędą się w naszej parafii:

  • w niedzielę 05 lipca 2020 r. o godz. 16:00
  • w niedzielę 12 lipca 2020 r. o godz. 17:00
  • w niedzielę 19 lipca 2020 r. o godz. 17:00

W ramach wsparcia pielgrzymów zachęcamy do podjęcia n/w inicjatyw:

  • ofiarowanie wody w butelkach (najlepiej niegazowanej) dla pielgrzymów - można ją składać w zakrystii lub w biurze parafialnym
  • zamówienie Mszy Świętej, którą odprawi jeden z księży na trasie pielgrzymki
  • dofinansowanie udziału w pielgrzymce osób, których na to nie stać - koszt wpisowego to 10 zł za dzień pielgrzymki

W dniu wyjścia pielgrzymki (piątek 26 lipca 2020 r.) pielgrzymi ok. godz. 10:00 dotrą do naszego kościoła parafialnego, zatrzymując się na chwilę modlitwy i odpoczynku. Postój będzie trwał 40 minut. W miarę możliwości prosimy parafian o przygotowanie dla pątników poczęstunku w postaci ciast i napojów (prosimy o przynoszenie do soboty 25 lipca 2020 r. włącznie).

Modlitwa w łączności z pielgrzymami - "Złota Grupa". Przez całą Pielgrzymkę w naszym kościele w łączności z pielgrzymami codziennie do 12 sierpnia 2020 r. Apel Jasnogórski. Osoby na Apelu tworzą „Złotą Grupę Pielgrzymkową”. Zapraszamy codziennie o godz. 20:45 do naszego kościoła.

Organizujemy wyjazd na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze 12 sierpnia 2020 r. Zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się w tygodniu po wieczornej Mszy Świętej lub w niedzielę w zakrystii. Koszt to 130 zł.

.

 

 

 

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)