Menu
A+ A A-

Zmarł ks. Krzysztof Zdrojewski

  • Odsłony: 502

Wczoraj, w sobotę 15 listopada 2020 r., w wieku 57 lat, w 32 roku kapłaństwa, zmarł nagle ks. Krzysztof Zdrojewski - który posługiwał w naszej parafii jako wikariusz w latach 2011-2012.

Urodził się w dniu 23 września 1963 r. Święcenia kapłańskie przyjął w dniu 22 maja 1988 r. w ówczesnej diecezji chełmińskiej (od 1992 r. diecezja pelplińska) - po których został ustanowiony wikariuszem w parafii Przemienienia Pańskiego w Gdyni-Cisowie. W 1992 r. był wikariuszem w parafii Świętej Trójcy w Kościerzynie. Następnie w latach 1992-2000, w granicach nowoustanowionej archidiecezji gdańskiej, posługiwał jako wikariusz w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Gdyni-Cisowie. Z kolei w latach 2000-2005 pracował w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni-Witominie. Kolejną placówką ks. Krzysztofa była, sąsiednia w stosunku do naszej, parafia św. Wawrzyńca w Gdyni - Wielkim Kacku, gdzie pracował w latach 2005-2011, i z której w 2011 r. trafił jako wikariusz do naszej parafii.

W naszej wspólnocie opiekował się liturgiczną służbą ołtarza (ministrantami), katechezą sakramentalną dla kandydatów do bierzmowania oraz Mszą Świętą dla chorych i starszych. Parafianie zapamiętali jego mądre, przemyślane i charakterystyczne homilie.

Po roku pracy, w 2012 r. został ustanowiony proboszczem parafii Matki Bożej Różańcowej w Koźlinach (dekanat Żuławy Steblewskie), gdzie posługiwał przez ponad 8 lat, do dnia śmierci. Podjął tam wiele prac konserwatorskich w obydwu zabytkowych kościołach (parafialny i filialny w Krzywym Kole).

Informacje o uroczystościach pogrzebowych zmarłego ks. Krzysztofa nie zostały jeszcze podane.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Statystyka

System operacyjny:
Linux v
PHP:
5.6.40
MySQL:
5.7.31-34
Czas na serwerze:
11:23
Pamięć podręczna:
Wyłączono
Kompresja GZIP:
Wyłączono
Użytkowników:
462
Artykułów:
1215
Zakładek:
108
Odsłon artykułów:
2314128

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)