Menu
A+ A A-

Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na gdyńskie obchody XI Dnia Papieskiego - 09.10.2011 godz. 16:30

  • Odsłony: 3871

Gdańsk Oliwa, dnia 29 września 2011 r.
Znak: III D 2 – 38/2011

KURENDA NR 38/2011


„Kochać i postawić modlitwę w centrum każdego życiowego projektu i działania apostolskiego – oto prawdziwa szkoła świętych”
/Jan Paweł, 2001 r./            


Umiłowani Bracia i Siostry, Drodzy Mieszkańcy Gdyni!

Zbliżający się XI Dzień Papieski w Polsce odbywać się będzie pod hasłem: „Jan Paweł II – Człowiek modlitwy”.  

Jak  zawsze  miasto  Gdynia  na  czele  z  Panem  Prezydentem  przygotowuje uroczyste  obchody  Dnia  Papieskiego,  który  w  tym  roku  przypada  w  niedzielę,  9 października  br.  Tego  dnia  zgromadzimy  się  jako  mieszkańcy  Gdyni,  wszystkie wspólnoty   parafialne   wraz   ze   swymi   duszpasterzami   na   wspólnych   miejskich uroczystościach,  które  rozpoczną  się  o  godz.  16.30  u  stóp  Gdyńskich  Krzyży,  na placu nieopodal Urzędu Miasta. Po  modlitwie  procesjonalnie  przejdziemy  w  stronę  Gdyńskiej  Kolegiaty,  gdzie na Placu Jana Pawła II będziemy dziękować Bogu za dar beatyfikacji Papieża Polaka.

W tym roku będzie to wyjątkowa procesja, ponieważ w jej trakcie wspólnoty naszych parafii  oraz  inne  grupy  społeczne  nieść  będą  Relikwie  Krwi  bł.  Jana  Pawła  II,  które uroczyście wprowadzimy do Gdyńskiej Kolegiaty.

Zapraszając  wszystkich  gdynian  do  udziału  w  obchodach,  wyrażam  moją nadzieję,  że  wspólnoty  parafialne  ze  swymi  kapłanami  przybędą  tego dnia pod Gdyńskie Krzyże, by - w wielkiej rodzinie, jaką są wszyscy mieszkańcy miasta – nie tylko uczcić pamięć naszego niezapomnianego PapieŜa Rodaka, ale przede wszystkim zanosić nasze intencje przez wstawiennictwo tak wielkiego   Orędownika i dać świadectwo wiary.  

Zwracam się z gorącą prośbą do Księży, by nie tylko zachęcili swych parafian do udziału w miejskich uroczystościach, ale sami na nie przybyli na czele swych wspólnot parafialnych. 

 

+ Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)