Menu
A+ A A-

Modlitwa za nowego biskupa pomocniczego gdańskiego Wiesława Szlachetkę

  • Odsłony: 1976

Boże, Ty nieustannie opiekujesz się Twoim ludem i nim kierujesz,
Dziękujemy Ci za biskupa Wiesława, który przyjął święcenia;
Spraw, by postępując w prawdzie i miłości,
Podobał się Tobie przez święte życie
I tak prowadził nas drogą zbawienia ku Tobie.
Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

Ks. dr Wiesław Szlachetka, dotychczasowy proboszcz parafii św. Polikarpa Biskupa i Męczennika w Gdańsku-Osowie, mianowany przez papieża Franciszka 21 grudnia 2013 r. biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej, w sobotę 04 stycznia 2014 r. w Archikatedrze Oliwskiej przyjął święcenia biskupie. Głównym konsekratorem był nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore, współkonsekratorami: metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź oraz emerytowany metropolita gnieźnieński abp Henryk Muszyński.

Jako zawołanie swojej posługi biskupiej wybrał słowa "Wysławiajcie razem ze mną Pana" (Ps 34, 4).

 

Informacja o cookies

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej o możliwości wyłączenia plików cookies.

Archiwum aktualności

Wiadomości (info.wiara.pl)